company logo
УПРАВЛІННЯ КАДРІВ
АПАРАТУ ВР УКРАЇНИ
company logo17 січня 2022, 16:00

Стажування молоді в Апараті Верховної Ради України


      В Апараті реалізується Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України (громадян з числа молоді, які не перебувають на посадах державної служби або на посадах в органах місцевого самоврядування).

 У жовтні-грудні 2021 року пройшов конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році. Відповідно до умов та порядку проведення конкурсного відбору до участі у конкурсі було допущено 678 кандидатів (на 189 більше у порівнянні з минулим роком), у тому числі 432 (63,7 %) – на умовах повного робочого часу, 246 (36,3 %) – на умовах неповного робочого часу. Серед кандидатів на участь у Програмі 275 (40,6 %) - чоловіки та 403 (59,4 %) – жінки. За віком переважали особи до 25 років (73 %).
    Серед кандидатів на участь у Програмі були представники усіх регіонів України, м. Києва та Автономної Республіки Крим. Найбільше було представників м. Києва (76 або 11,5 %), Львівської (47 або 7 %), Дніпропетровської та Донецької (по 40 або 6 %) областей. Враховуючи, що учасниками Програми можуть бути 50 осіб, то в середньому конкурс на 1 місце складав майже 14 осіб (у минулому році - 10 осіб).

    Переможців конкурсу розпорядженням в. о. Керівника Апарату Верховної Ради України від 24 грудня 2021 року № 2289-к "Про стажування учасників Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році" зараховано до участі у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році.       
     17 січня 2022 року відбулась урочиста церемонія відкриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році. Стажування триватиме до 12 липня 2022 року.

       Учасники Програми, представники різних регіонів України, проходять стажування у структурних підрозділах - секретаріатах комітетів Верховної Ради України та інших структурних підрозділах Апарату, за формами повного та неповного робочого часу протягом шести місяців. Учасники Програми залучаються до законопроектної роботи, здійснення аналітичних досліджень та готують інформаційно-довідкові матеріали, допомагають в організації проведення комітетських і парламентських слухань, круглих столів, інших фахових заходів тощо.
        Особлива увага приділяється підвищенню рівня професійної компетентності  учасників Програми стажування - вони відвідують низку навчально-просвітницьких заходів щодо законодавчого процесу у Верховній Раді України, специфіки роботи парламенту та його взаємодії з іншими органами влади, особливостей проходження державної служби тощо.
        Розвитку лідерського потенціалу стажерів сприяють зустрічі з народними депутатами України діючого та попередніх скликань, політичними та громадськими діячами, науковцями.

         Учасникам Програми за формою стажування повного робочого часу виплачується стипендія у розмірі двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня календарного року.

        За результатами проходження стажування випускники Програми отримують сертифікати. 
         У зв'язку із збройною агресією проти України та введенням воєнного стану відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 розпорядженням Керівника Апарату Верховної Ради України від 26 березня 2022 року № 346-к  припинено стажування учасників Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році на період дії воєнного або надзвичайного стану в Україні або окремих її місцевостях та протягом 30 днів після припинення або скасування такого стану.

Довідково: Програма стажування була започаткована 28 років тому за спільної ініціативи Верховної Ради України та Асоціації колишніх членів Конгресу США. За цей час її випускниками стали більше 2000 осіб. Близько третини з них продовжують професійну діяльність в Апараті Верховної Ради України та інших органах влади, частина продовжують навчання в українських та закордонних закладах освіти, працюють в аналітичних центрах, громадських організаціях, міжнародних проектах та програмах тощо. Серед випускників Програми стажування є 9 народних депутатів України різних скликань. З 1995 до 2018 року Програма стажування фінансово та інституційно підтримувалась Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). З 2017 року Програма реалізується Апаратом Верховної Ради України та громадською організацією Ліга інтернів. У 2021 році реалізацію Програми фінансово та експертно підтримувало  Агентсво США з міжнародного розвитку (USAID) в межах програми «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво» в рамках гранту МБО «Фонд Східна Європа».

© Верховна Рада України 1994-2023
інформаційна підтримка — Управління кадрів
програмно-технічна підтримка — Управління комп'ютеризованих систем

Окремі функції сайту працюють у тестовому режимі